Szukaj w swulinski.com:
 

Zwiedzanie miejsc pamięci 11 września

Oto lista najważniejszych miejsc związanych z wydarzeniami 11 września 2001 roku. Odwiedzając Nowy Jork warto jest pamiętać jest o tych, którzy zginęli w atakach terrorystycznych.


Miejsce pamięci 11 września (9/11 Memorial), miejsce pomnik, to tu stały tak niedawno bliźniacze wieże WTC. Więcej ...

Biała Róża #1

Museum 11 września (9/11 Museum) poświęcone jest ofiarom z 11 września 2001 roku oraz tym, którzy ryzykowali życie, by ratować innych. Więcej ...

Wejście z 9/11 Memorial

Samochód strażacki

Ściana pamięci strażaków (FDNY Memorial Wall) poświęcona jest tym, którzy zginęli niosąc pomoc tego tragicznego dnia.

Ulica Greenwich na rogu Liberty

Płaskorzeźba strażaków

Jedenaście łez (Eleven Tears), to pomnik ku pamięci zabitych pracowników American Express.

Budynek American Express w Brookfield Place (dawniej World Financial Center)

... i matka

Falisty krzyż w pobliżu kościoła Św. Piotra, stoi on w miejscu, gdzie przez kilka lat stał tymczasowo, prosty i pokryty rdzą krzyż World Trade Center bedący w rzeczywistości fragmentem kontrukcji zawalonego wieżowca. Ten ostatni przeniesiony został do swego miejsca przeznaczenia, czyli muzeum w strefie Ground Zero. Błyszcząca rzeźba z falistego metalu wykonana została przez Jona Krawczyka, rzeźbiarza z Kalifornii. Ważną częścią tego dzieła sztuki jest księga z 35 metalowymi stronicami zapisanymi nazwiskami ofiar 11 września.

Róg ulic Church i Vesey

Rzeźba z falistego metalu


Godna zobaczenia jest również uszkodzona przez zawalone budynki rzeźba z brązu w kształcie globu ziemskiego (the Sphere) autorstwa niemieckiego rzeźbiarza Fritza Koeniga. Odkopane z gruzów, częściowo zniszczone dzieło sztuki stoi obecnie w parku Battery na rzeką Hudson.

Ponadto, nie można pominąć kaplicy Św. Pawła (St. Paul's Chapel), na rogu Broadwayu i Fulton Street, w pobliżu World Trade Center. Ten kościół Episkopalny był miejscem, gdzie odpoczywali pracownicy podczas prac odgruzowywania po 11 września 2001 roku.