Założona w 1968 r. społeczność Hare Kryszna w Zachodniej Wirginii w USA jest ściśle wegetariańska i uważa, że konsumpcja mięsa wywołuje negatywną karmę. Napoje alkoholowe są tu surowo zabronione. New Vrindavan to religijna kolonia w dużymi trenami zielonymi, jeziorem, złotym pałacem, skromną świątynią, kilkoma kolorowymi posągami, łabędziami i pawiami. Promowany jest tu prosty styl życia Kryszny, który obejmuje uprawę roli, hodowlę i ochronę krów. Niektórzy jednak określają to miejsce jako „duchowy Disneyland”.
W świątyni Sri Sri Radha Vrindaban Chandra można usłyszeć intonowania wiernych. W oparciu o zasadę organizacji ISKCON, której New Vrindavan jest członkiem, zarówno mężczyźni, jak i kobiety mogą rozwijać się duchowo, intonując Hare Kryszna. Medytacyjne, bardzo szybkie i głośne powtarzanie mantry może trwać tu nieustannie. Cały śpiew zawiera tylko 16 słów, zapisanych w czterech wierszach z ośmioma sylabami i powtarzanych w kółko, niemal bez końca. Takie przywoływanie imion Boga Kryszny i Ramy, które jak wierzą wierni, wznosi umysł na wyższy poziom świadomości.
Pałac Złota, rezydencja przeznaczona dla guru czyli przywódcy tej społeczności, służy teraz jako główna atrakcja turystyczna w New Vrindavan. Po śmierci guru, bogato zdobiony pałac z marmuru, złota i rzeźbionego drzewa tekowego został zamieniony na miejsce jego pamięci.
Niestety, wokół społeczności New Vrindavan istnieją pewne kontrowersje. W latach 90-tych XX wieku jeden z głównych przywódców został skazany na podstawie zarzutów kryminalnych. W sądzie rozpatrywano przypadki molestowania dzieci i zarzuty prania mózgu młodzieży. Był taki czas, kiedy to New Vrindavan została nawet wykluczona z ruchu Hare Kryszna czyli organizacji ISKCON.