Stolica Polski Warszawa to największa metropolia kraju, miasto rozwijające się bardzo dynamicznie. Warszawa to odbicie historii Polski ostatnich wieków, jej upadek i zrywy powstańcze. Będąc tutaj zawsze odwiedza się odbudowaną z ruin po drugiej wojnie światowej starówkę i Zamek Królewski. Ponownie jest to miasto pałaców, kościołów, pomników i dużych zielonych parków.
1 sierpnia 1944 roku wybuchło Powstanie Warszawskie. Jej celem było wyzwolenie stolicy Polski i dzięki temu zachowanie demokracji i uniknięcie rządów komunistycznych. Przez 63 dni żołnierze Polskiego Państwa Podziemnego, ludność cywilna, a nawet dzieci, walczyli o to aby ich kraj mógł być niepodległy i niezależny od Rosji Sowieckiej. Od samego jednak początku tragiczny los tego zrywu był przesądzony. Było tak nie tylko z powodu politycznej i militarnej gry Stalina, którego armia stała w sąsiedztwie Warszawy, ale przede wszystkim z powodu wycofania wsparcia Churchilla in Roosevelta dla sprawy Polskiej. Opinia publiczna wśród zachodnich sprzymierzeńców była wroga Polsce i powstaniu w Warszawie. Najwięksi przywódcy aliantów zdecydowali, że Polska należeć będzie do strefy wpływów Rosji i nic nie mogło tego zmienić.
Poniżej cytaty z prasy rosyjskiej i brytyjskiej na wystawie w Muzeum Powstania Warszawskiego.
Zabytkowy teatr stereoskopowy znajduje się na dziedzińcu kamienicy Hoserów. Warszawski Fotoplastikon to aparat do rotacyjnej prezentacji obrazów stereoskopowych. Pochodzi on z 1905 roku i jest najstarszym teatrem stereoskopowym w Europie w jego pierwotnej lokalizacji. Podczas okupacji hitlerowskiej było to miejsce tajnych spotkań polskiego podziemia.