Małpy i słonie

Małpa z dzidziusiem::Sri Lanka::
Małpa z dzidziusiem
Grupa makak::Sri Lanka::
Grupa makak
Siedząc na słupie::Sri Lanka::
Siedząc na słupie
Małpy na drodze::Sri Lanka::
Małpy na drodze

Małpy są dość powszechne na Sri Lance, żyją grupowo w lasach, czasami są również obecne w okolicach świątyń buddyjskich. Zwykle nie są to agresywne zwierzęta, a niektóre z nich nauczyły się nawet prosić ludzi o coś do jedzenia, bądź jak podstępnie coś wykraść mało na to przygotowanemu turyście.

Samica słonia z małym::Sri Lanka::
Samica słonia z małym
Słoń indyjski::Sri Lanka::
Słoń indyjski
Słonie na brzegu::Sri Lanka::
Słonie na brzegu

Nie jest rzeczą niezwykłą zobaczyć słonia na szosie z pękiem liści palmy kokosowej w pysku. Słonie są nadal używane do pracy na Sri Lance, głownie na prowincji. Wielkie, majestatyczne zwierzęta zawsze odgrywały istotną rolę w historii Sri Lanki i również dzisiaj są one główną atrakcją hucznie obchodzonych świąt religijnych. Niektóre ze słoni uznawanych, jako królewskie są najbardziej czczone i wciąż odgrywają ważne role jak na przykład przenoszenie na grzbiecie świętego reliktu zęba Buddy w trakcie wielkich obchodów religijnych Esala w Kandy.

Najlepszym i najłatwiejszym miejscem dla turystów gdzie zobaczyć można te piękne zwierzęta są schroniska dla słoni, miejsca gdzie otacza się opieką stare bądź osierocone słonie.

Słonie w rzece::Sri Lanka::
Słonie w rzece
Mały słoń w kąpieli::Sri Lanka::
Mały słoń w kąpieli
Kąpiel słoni::Sri Lanka::
Kąpiel słoni
Długie kły::Sri Lanka::
Długie kły
Karmienie małego słonia::Sri Lanka::
Karmienie małego słonia

© 2008 Maciej Swuliński