Expedition Gear preparations

Gdy wyposażamy pojazd wyprawowy do podróży, chcemy być jak najlepiej przygotowani na każdą niespodziewaną ewentualność. Niestety, prowadzi to do tego, że pakujemy zbyt wiele rzeczy. W naszym codziennym życiu, otaczają nas niezliczone przedmioty. Czy tak naprawdę potrzebujemy je wszystkie podczas podróży? Zawsze myślę dwa razy przed zapakowaniem każdej rzeczy. Gdy jesteśmy w drodze, powinnyśmy cieszyć się przyrodą i egzotycznym otoczeniem, a nie spędzać czas z 'rzeczami'.

Namiot dachowy

Spośród wielu różnych opcji namiotów dachowych, postanowiłem zastąpić oryginalny dach twardy innym, Ursa Minor J30. Nowa skorupa ma duże łóżko dla dwóch dorosłych osób, a gdy nie jest w użyciu, Jeep jest tylko 15 cm wyższy.

Namiot dachowy
Dodatkowy zbiornik paliwa

Więcej paliwa to nie taka zła rzecz. Daje to poczucie bezpieczeństwa podczas jazdy bocznymi drogami. Oba zbiorniki mają w sumie 133 litry pojemności.

Dodatkowy zbiornik paliwa
Zbiorniki na wodę

Co wart jest pojazd wyprawowy bez bieżącej wody na pokładzie? Ten element nie może być zaniedbany. Zwykłe kanistry mogą być rozwiązaniem, lecz nie na dłuższą metę. Aby cieszyć się przygodami, trzeba mieć pewnego rodzaju komfort i pewność, że wiezie się ze sobą wystarczającą ilości wody.

Zbiorniki na wodę
Lodówka

Przy tak wielu możliwościach wyboru lodówki 12V, zdecydowałem się na lodówkę szufladową. Doskonale mieści się ona w bagażniku za tylnym siedzeniem. Nie ma potrzeby stosowania dodatkowych szyn, tak jak jest to w przypadku tradycyjnych lodówek otwieranych do góry.

Lodówka
Gorący prysznic

Nieodzowna podczas długich podróży, ciepła woda ułatwia mycie rąk, branie prysznica czy też mycie naczyń.

Gorący prysznic
Uchyt na latarkę pod siedzeniem

Najwygodniejszym miejscem na latarkę jest przestrzeń pod siedzeniem kierowcy przy drzwiach. Nigdy nie wiadomo, kiedy potrzebne będzie dodatkowe światło.

Uchyt na latarkę pod siedzeniem
Gaśnica

Dostęp do gaśnicy powinien być zawsze łatwy. Niestety, brak jest miejsca tuż obok kierowcy. Wykorzystując taśmy wycięte ze starego plecaka zamontowałem gaśnicę na pałąku z tyłu.

Gaśnica

© 2011 Maciej Swuliński